Naše kroužky

Díky schopnostem a dovednostem lidí v komunitě kolem našich škol nabízí Hnízdo ve školním roce 2022/2023 mnoho kroužků a volnočasových aktivit pro děti i dospělé. Nabídka platí i pro nečleny Hnízda. Pro přihlášení kontaktujte jejich lektory, vyplňte papírovou přihlášku a prohlášení k GDPR níže. Při změně epidemiologických opatření budete informování o aktuálním postupu.
Případnou nepřítomnost prosím omlouvejte vedoucím na uvedený kontakt.

S dalšími dotazy se obracejte na Viktorii Šťastnou, koordinátorku kroužků, na emailu viktorie.stastna@skolazahrada.cz, tel.: +420 731 617 168

Fotbal

Milan opět počítá s fotbalem. "Tělocvična je předdomluvená na období říjen - březen v pondělí od 19:00 do 20:30 v Předklášteří. Předpokladem je zvládnutí základních fotbalových dovedností (nahrávka, vedení míče, střela, klička). Hrají dospělí i děti od cca 4. ročníku. Začínáme 30 minutami tréninku a pak 60 minut hrajeme. Předpokládaná cena za tělocvičnu je 1000 Kč/os, pokud by někdo chodil příležitostně, tak 100 Kč za návštěvu." Hlaste se přímo milan.ruzicka@skolazahrada.cz

Výtvarný atelier

čtvrtek 14:30 – 16:30 nebo 15 – 17 hod.
Klenby/Líska

Anička Černohlávková

anna.c@volny.cz

Orchestr

Lenka Filipová vede již 3.rokem Vorchestr - volnočasovou aktivitu pro mládež a dospělé. "Je nás momentálně něco kolem 9 lidí (dospělých), může nás být ale víc :) HLEDÁME hráče/čky na nástroje - nejlépe housle, pak také uvítáme violoncello, fléten zatím máme dost (tímto ostatním flétnistům nezavírám dveře, jen by to už nebylo tak úplně zvukově vyvážené)
Může se nám ozvat také klavírista/tka - střídal/a by ses s Katkou Rezkovou.a nebo taky kytarista/tka - znající pojem "basso continuo" (kdo nezná a přesto by si troufl, ať mi napíše, vysvětlím).HRAJEME především vážnou hudbu všech stylů a hudebních dob.
ZKOUŠÍME každou středu od 18h do 19,30h, v prostorách CoLibri (Předklášteří), začínáme 6.9.Snažíme se vystupovat na menších akcích (vernisáž v Jamborově galerii, slavnosti našich škol...) a snažíme se o jeden velký jarní veřejný koncert (jako byl ten v červnu v kostele v Tišnově, kdo se byl podívat).Poplatek spočívá v zaplacení nájmu prostor. Tedy záleží, kolik nás je a jak sněm CoLibri ustanoví výši pronájmu svých prostor na tento školní rok, loni to bylo 140kč/hod. Pokud přidáš něco na tisk not a můj čas strávený přípravou repertoáru, uvítám.Pokud víš, že se chceš přidat, že ti nevadí, že se snažíme z not udělat muziku (což občas není lehké), že toužíš oprášit nástroj (typicky zaznívá: "chodil/a jsem do hudebky ale pak jsem toho nechal/a, protože jsem neměl/a kde hrát") a zažít trošku práce na sobě, přidej se.S malými dětmi to neumím - to říkám na rovinu. Ale cca od 11...12let už si myslím, že se k nám hudebníci můžou přidat.

Zájemci (zvědavci) pište přímo na email: lenka.sarazova@gmail.com, nebo na telefon +42077445229

Nábožko

Pondělí 14:00 – 15:00 hod. / mladší

Pondělí 15:00 – 16 hod. / starší

Fara Tišnov

Šití pro děti

čtvrtek 16:00 – 17:30 hod. / 1× za 2 týdny

Klenby

Terka Kulhánková

terzre@gmail.com

Sportovní

sportovní kroužek pro mladší děti (6-9 let) a pro starší děti (10-13 let). Aby bylo možné se vypravit na bazén či na lezeckou stěnu, tak bude kroužek 3h (mladší cca 13-16h, starší 16,30 - 19,30), a to cca 2x za měsíc. Náplní bude si vyzkoušet, příp.se rozvíjet v různých sportech (plavání, lezení, jízda na kole, kolečkové brusle, bruslení atd.). Pravděpodobný den je čtvrtek. Cena je 2000 kč za 10 lekcí. Pokud nesedí den, dejte mi vědět, který den by se vám hodil.

Vede: viktorie.stastna@skolazahrada.cz

Ninja klub pro děti

Milí rodiče, pravidelné týdenní cvičení v Tišnově je pro mě nereálné.
Rád bych ale cvičení v nějaké formě udržel.
Připravil jsem tedy dotazník, který obsahuje možnosti tréninků o kterých uvažuji. V případě, že máte zájem o cvičení, prosím vyplňte dotazník.
Děkuji, zdraví Tom

Tom Sukup

sukup.art@gmail.com

Zašívárna

čtvrtek 17:30–19:00 hod. / 1× za 2 týdny

Klenby

otevřená dílna pro dospělé

Terka Kulhánková

terzre@gmail.com

Kroužek plavání.

Jelikož děti z prvního trojročí ZŠ Zahrada jedou na školu přírodě s plaváním, ráda bych jim toto plavání nabídla již od podzimu a dál i po škole plavání. Plavat bychom jezdili do bazénu zš Lomnice. Prosím zájemci, dejte mi co nejdříve vědět, ať rezervuji bazén. Dle možností bazénu dám vědět den a čas (můžete napsat i své preference). Mohou se hlásit děti 6-15 let, děti budou rozděleny do skupinek. Cena bude 2-3000 kč za 10 lekcí, dle počtu zájemců. Kdybyste měl někdo z dospělých zájem se k nám přidat, dejte mi vědět.

Vede: viktorie.stastna@skolazahrada.cz

Další kroužky v jednání

Girls club s Qetusi
 (naše gruzínská dobrovolnice) - dívčí klub pro větší holky, tvoření, hudba, filmy, výpravy, sdílení (s angličtinou), den a čas bude udělán, aby vyhovoval zájemkyním, spíše delší setkání třeba 1x za dva týdny, místo bude upřesněno. Přihlašování: Ketevan.midelashvili@gmail.com

Lesní družina s Viki
Chcete, aby vaše děti trávily po škole více času venkovními aktivitami? neváhejte se přihlásit. Mohou se hlásit děti 6-15 let. Cena bude cca 2000 kč za 10 setkání/pololetí. Čekají nás jak hry, poznávací aktivity, tak tvoření, pohyb, čerstvý vzduch. Přihlašování: viktorie.stastna@skolazahrada.cz

V roce 2021 jsem kroužky dovybavili díky projektu Materiální zajištění volnočasových aktivit pro děti a mládež spolku Hnízdo, který byl realizován za finanční podpory města Tišnova.